Twórz zabójczo skuteczne nagłówki w 2 minuty… bez myślenia

Twórz zabójczo skuteczne nagłówki w 2 minuty… bez myślenia

Jesteś początkującym copywriterem lub przedsiębiorcą, który potrzebuje skutecznego nagłówka na TERAZ?  Marzysz o prostej i bezwysiłkowej formule, która drastycznie zwiększy konwersję oraz sprzedaż? W twojej głowie jest kompletna pustka?

 

Jeśli tak, to dziś poznasz prosty sposób na  nagłówek, który błyskawicznie pochwyci bezcenną uwagę potencjalnego klienta…

 

Z tą praktyczną formułą jest to możliwe. Oto dlaczego:

 

Pożądana korzyść + konkrety czas + eliminacja wątpliwości

 

 

Spójrz na nagłówek tego artykułu. Kiedy go przeczytałeś, pewnie pomyślałeś coś w stylu: „To znaczy, że to jest możliwe? Naprawdę tak szybko? Nie wierzę… Muszę to sprawdzić!”  

 

Tworzenie skutecznych nagłówków  (pożądana korzyść dla odbiorcy) + 2 minuty (konkretna i zaskakująco niska ilość czasu) + myślenie (eliminacja wątpliwości -> nadmierne myślenie jest zbędne).

 

Inne przykłady:

(Uwaga: poniższe mogą wydawać się zbyt ClickBaitowe, ale jest to celowy zabieg z mojej strony, aby ukazać schemat działania.)

 

  • Spal 5 kilogramów zbędnego tłuszczu w zaledwie 2 tygodnie bez męczących ćwiczeń i nieskutecznych suplementów.

 

  • Zwiększ swoją energię do działania o 250% w  30 sekund…bez szkodliwych napojów energetycznych i innych używek.

 

  • Zarabiaj do  3000 zł online już od następnego miesiąca…bez zakładania firmy, pracując tylko 2 godziny dziennie.

 

  • Zostań programistą Java w 3 miesiące i zarabiaj do 9500 zł… bez wychodzenia z domu.

 

Dlaczego to działa?

 

1) Pierwsza część zawiera namacalną i konkretną korzyść, której poszukuje twój potencjalny klient. Pamiętaj, że ludzie kupują dla korzyści, jakie zapewniają produkty/usługi, a nie dla ich właściwości. Dlatego zrób wszystko, żeby dowiedzieć się jakich korzyści chce twój idealny klient.

2) Jako niezwykle wygodny gatunek stworzeń lubimy otrzymywać natychmiastową gratyfikację,  najlepiej  bez wysiłku i ciężkiej pracy. Zwykle większość ludzi  na łatwiznę, dlatego wszystko, co daje błyskawiczne rezultaty przyciąga naszą uwagę. Nie ma w tym nic złego, jeśli produkt lub oferta daje pożądane rezultaty.

3) Ostania część eliminuje wątpliwości,  które powstrzymują potencjalnego klienta/czytelnika od wejścia na stronę z kontentem.  Pozbywając się obiekcji na samym początku, odejmujesz obawę odbiorcy i podkręcasz ciekawość. Możesz dodatkowo wyeliminować konkurencję w ten sposób:

  • Zarabiaj na blogu do 2000 tys. zł tygodniowo… bez Google adsense.
  • Twórz konwertujące strony internetowe w zaledwie 15 minut…bez pomocy programistów i grafików.
  • Podróżuj tanio po całym świecie już od 2018 roku…bez biur podróży.

 

 

Bonus – Szokujący element

Wzmocnij siłę uderzeniową swojego nagłówka, dodając szokujący i przypadkowy element. Podsyca to ciekawość odbiorcy i może drastycznie podnieść konwersję. Nawet jeśli odbiorca jest sceptycznie nastawiony, to i tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że wejdzie na stronę, żeby zaspokoić swoją ciekawość. Pamiętaj, że nagłówek musi być spójny z ofertą/tekstem na twojej stronie lądowania, bo w przeciwnym razie stracisz zaufanie.

Twoim zadaniem jest zrobienie wszystkiego, aby potencjalny klient zwrócił uwagę na twoją ofertę i podjął określoną akcję, taką jak zakup lub zapisanie się na newsletter. Jeśli nagłówek brzmi zbyt „Clickbaitowo” i „marketingowo” możesz zniechęcić odbiorcę, dlatego staraj się znaleźc równowagę. Z mojej perspektywy warto czasami odrobinę przesadzić, niż zginąć w gąszczu internetowej dżungli bez zainteresowania. 

Przykład 1

a) Zarabiaj do 1000 zł dziennie z domu…bez doświadczenia.

b) Jak bezrobotna, samotna matka może zarabiać do 950 zł/tydzień , pracując z domu — bez doświadczenia.

Przykład 2

a) Jak założyć dochodowy biznes bez wychodzenia z domu.

b) Poznaj prostą, 3-stopniową formułę Elona Muska na milionowy biznes… bez wychodzenia z domu.

Przykład 3

a) Zbuduj wymarzoną sylwetkę w 4 tygodnie…bez siłowni, osobistego trenera i diety.

b) Zbuduj wymarzoną sylwetkę w zaledwie 4 tygodnie, dzięki 3 potężnym sekretom od Arnolda Schwarzeneggera… bez siłowni, osobistego trenera i diety.

 

 

Co dalej?

Popuść wodze fantazji i napisz według tego schematu co najmniej 20 różnych nagłówków, następnie wybierz najlepszy. 

Zanim rzucisz się w wir pracy, uświadom sobie, że tworząc nagłówki, musisz doskonale znać potrzeby, obiekcje oraz „bóle” swojego idealnego klienta. Upewnij się, że znasz swoje klienta lepiej, niż on zna siebie, bo inaczej twoja wiadomość trafi w próżnię, a strategia posypie się jak domek z kart.

Nie wymyślaj. Zrób solidne badanie rynku: poszukaj na forach, komentarzach na YouTube, na Facebooku, na stronach konkurencji, na blogach. Sprawdź też jakiego słownictwa używa twój idealny klient. 

Zanim twój biznes zacznie przynosić pożądane przez ciebie dochody, ludzie muszą podjąć określone i konkretne działanie.

Pierwszym krokiem do tego jest wzbudzenie autentycznego zainteresowania zabójczo skutecznym nagłówkiem.

PS. Niestety Copywriting oraz marketing są też wykorzystywane do celowego nabierania ludzi na tandetne usługi i produkty. W internecie krąży wiele podejrzanych ofert, które mają wątpliwą autentyczność.

Niemniej jednak wierzę, że jesteś osobą, która wykorzysta tę wiedzę do sprzedaży wysokiej jakości usług oraz produktów, które mogą autentycznie pomóc ludziom zaspokoić ich potrzeby.

 

Napisz swój zwycięski nagłówek już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *