Nie szukaj swojej pasji!

Nie szukaj swojej pasji!

Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał. Nicholas Sparks – I wciąż ją kocham

 

Pozwól, że na początek zadam Ci kilka pytań…

 

  • Czy zawsze chciałeś nauczyć się nowej umiejętności, lecz nie nie wiedziałeś się jak się do tego zabrać?
  • Czy Twoje próby opanowania czegoś trudnego kończyły się zwykle porażką?
  • Podziwiałeś ludzi, którzy są postrzegani jako niezwykle utalentowani i robią ogromne postępy w swoich dziedzinach i myślałeś jak wspaniale byłoby mieć ich talent? 
  • Czułeś się beznadziejnie myśląc, że nie posiadasz żadnego talentu i ciekawej pasji?

 

Jeśli twoja odpowiedź na chociaż jedno pytanie brzmi TAK, to ten wpis jest dla Ciebie. Kilka lat temu sam byłem w podobnej sytuacji. Miałem wiele zainteresowań, ale nie wiedziałem jak mogę je rozwijać, przez co stałem w miejscu. Kiedy oglądałem na YouTube wyśmienitych gitarzystów moja motywacja do ćwiczeń natychmiast spadała, a ja myślałem  sobie, że osiągnięcie takiego poziomu jest dla mnie niemożliwe. Miałem wiele przekonań, które powstrzymywały mnie przed systematycznym treningiem i do dzisiaj zastanawiam się, jakie było ich źródło. Być może był to destrukcyjny perfekcjonizm, który męczył mnie przez wiele lat, uniemożliwiając rozwój lub zwykły brak systematyczności.

Jednak teraz, po latach, stwierdzam, że tkwiłem w pewnej mentalnej klatce, która mnie ograniczała i sprawiała, że mój rozwój zainteresowań i budowanie pasji, był jak jazda na hamulcu ręcznym. Kiedyś oglądając pewien filmik, poznałem receptę na zbudowanie swojej pasji i zrozumiałem jakie błędy popełniałem.

 

Wszystkiego uczymy się przez ćwiczenia. Zaczynacie z maleńką iskierką – cała reszta zależy od tego, czy uda się wam sprawić, by ta iskra nie zgasła. Trzeba ją rozniecić i pielęgnować.  Phillip Butah – Graficzna Podróż

 

 

Nie szukaj, zbuduj

 

Wierzę, że pasji się nie odnajduje, jak się powszechnie uważa, ale  świadomie buduje, przez ciężką, systematyczną pracę i odważne eksperymentowanie.  Moje postrzeganie pasji  wywróciło się  do góry nogami i  zacząłem się zastanawiać  ZA CO SIĘ TERAZ ZABRAĆ?  Skoro przecież mogę nauczyć się wszystkiego na satysfakcjonującym dla mnie poziomie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwinąć się na obszarach, które zawsze budziły mój lęk i których unikałem jak ognia — Na przykład w przemawianiu publicznym.

W naszej kulturze przecenia się znaczenie talentu, nie doceniając tym samym wysiłku i pracy, jaki jednostka wkłada w opanowanie danej umiejętności. Kiedy kilka lat temu rysowałem portrety na zamówienie reakcje otaczających mnie osób  były zwykle jednoznaczne – „Ale masz talent!”. Mało kto zdawał sobie sprawę, ile godzin ćwiczeń, potu i frustracji stało za końcowym efektem moich prac. Aby narysować  ludzką głowę z „wyobraźni” musiałem narysować kilkaset straszliwych kreatur wcześniej i popełnić wiele błędów. Widząc końcowe efekty nie zdajemy sobie sprawy ile dana osoba  musiała poświęcić, aby osiągnąć zamierzony rezultat. Ostatecznie łatwiej jest powiedzieć, że ktoś ma talent i nic nie robić. Chronimy w ten sposób nasze poczucie wartości — łatwiej jest sobie wmówić, że nie ma się „słuchu muzycznego,” niż chwycić za gitarę i codziennie trenować.

Oczywiście możemy mieć pewne predyspozycje genetyczne do rozwoju w określonych dziedzinach i warto wziąć je pod uwagę, ale myślę, że nie warto przyklejać sobie łatek w stylu „jestem humanistą,” albo „mam ścisły umysł”, ponieważ wtedy odcinamy się od wielu innych możliwości.

Dzisiaj pragnę ukazać Ci przepis, który  pozwoli Ci wziąć odpowiedzialność za swoje rozwój swoich umiejętności oraz tworzenie pasji.
Jeśli więc masz dość swojego narzekania, że nie masz talentu i pragniesz nauczyć się dowolnej umiejętności, która być może stanie się twoją pasją, to przepis prezentuję poniżej. Ale uwaga! Jeśli nie zamierzasz podjąć REALNEGO DZIAŁANIA to NIE CZYTAJ! – szkoda twojego czasu, będziesz miał tylko złudne poczucie, że działasz.

Jeśli natomiast jesteś gotów poznać przepis na sukces i osiągnąć swój pełny potencjał, kliknij przycisk poniżej: 

 

DECYDUJĘ SIĘ ZBUDOWAĆ SWOJĄ PASJĘ!

 

Bieganie nauczyło mnie, że oddawanie się pasji jest ważniejsze niż sama pasja. Daj się czemuś pochłonąć bez reszty, włóż całe serce; doskonal się i ćwicz, nigdy się nie poddawaj — właśnie na tym polega spełnienie. To jest prawdziwy sukces. więcej Dean Karnazes – Ultramaratończyk. Poza granicami wytrzymałości

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *